O firmie

Profesjonalny serwis klimatyzacji

W 1972 roku w Zakładzie Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Katowicach utworzono dział serwisu technicznego urządzeń klimatyzacyjnych firmy "Hiross - Denco".

W tym samym czasie uruchomiliśmy pierwsze urządzenie klimatyzacyjne Hiross-Denco typu U35A z nawilżaczem parowym HARP L w ZETO Jelenia Góra.

Przez następne lata instalowaliśmy oraz obsługiwaliśmy kolejne urządzenia w zakładach ZETO oraz innych Ośrodkach Informatyki na terenie całego kraju.

Prace nad montażem klimatyzacji precyzyjnejW 1977 roku uruchomiono Zakład Produkcyjny HIROSS w Austrii, który był odpowiedzialny za rynek polski. Pracownicy naszej firmy szkoleni byli na liniach produkcyjnych fabryki Hiross Austria .

W 1978 roku w zakres działalności włączono instalacje przemysłowe uzdatniania sprężonego powietrza. Montowaliśmy w kraju pierwsze osuszacze ziębnicze sprężonego powietrza w zakładach FSO oraz POLAM.

W 1990 roku od dnia 1-go lipca Serwis nasz usamodzielnił się i jako niezależna firma pod nazwą: Przedsiębiorstwo Usług Klimatyzacyjnych z serwisem HIROSS Sp. z o.o. stał się partnerem handlowym firmy Hiross Austria, powiększając zakres swojej działalności o montaż i obsługę przemysłowych instalacji wody lodowej.

Dokonaliśmy montażu i rozruchu wielkich instalacji wody lodowej dla zakładów Fiat Auto Poland. Pracowaliśmy dla firmy HIROSS (obecnie Emerson Network Power Sp. z o.o.) : w Rosji, w Estonii ,na Litwie oraz Ukrainie.

Wychodząc na przeciw rosnącym wymaganiom rynku nawiązaliśmy współpracę z firmą Weiss Klimatechnik GmbH liderem rynku urządzeń klimatyzacyjnych dla pomieszczeń szpitalnych oraz pomieszczeń ultra czystych .Nasi pracownicy ukończyli szkolenie w fabryce Weiss Klimatechnik w Niemczech w zakresie montażu i serwisowania urządzeń klimatyzacyjnych tej firmy i dzięki temu staliśmy się Autoryzowanym Serwisem Weiss Klimatechnik

Montaż systemu klimatyzacji komfortuWidząc jak duże znaczenie ma w naszym kraju klimatyzacja komfortu związaliśmy się z firmą Fujitsu General i rozszerzyliśmy ofertę o urządzenia tej firmy. Szkolenie Pracowników Serwisu pozwoliło nam również stać się Autoryzowanym Serwisem urządzeń klimatyzacyjnych tej firmy.

Dbając o rozwój firmy w dostarczaniu Klientom usług serwisowych, które kompleksowo zaspokoją ich potrzeby oraz w pełni spełnią ich oczekiwania Zarząd Firmy wdrożył 1 Stycznia 2004r. System Zarządzania Jakością , spełniający wymagania norm PN-EN-ISO 9001 i od 1 czerwca 2004 posiadamy Certyfikat zgodności

Zbudowaliśmy własną bazę warsztatową oraz zaplecze techniczne, które stawiamy do Państwa dyspozycji.


Zapraszamy Państwa do współpracy

inż. Ryszard Charciarek
Prezes